Technológia UV-C sa široko používa v prostredí výroby potravín, na dosiahnutie zlepšenia kvality a na kontrolu hygieny počas každého procesu

Light Progress od roku 1987 vyvíja a vyrába systémy UV-C špecifické pre potravinársky priemysel. Kontrola kontaminácie je primárnym krokom k dosiahnutiu vysokých štandardov kvality v každej jednej fáze výroby potravín. Správna hygiena vyhovuje predpisom HACCP a súčasne umožňuje optimalizáciu ziskov vďaka zlepšeniu skladovateľnosti potravinových výrobkov a zlepšeniu kvality všeobecne.

Ultrafialové germicídne zariadenia s technológiou Light Progress môžu vyriešiť všetky problémy s hygienou a predpismi HACCP pretože:

JE TO HĹBKOVÁ A PROGRAMOVATEĽNÁ DEZINFEKCIA

Metóda UVGI udržuje ideálne hygienické podmienky v prostredí spracovania potravín, a to v prítomnosti a aj v neprítomnosti zamestnancov a vo všetkých rôznych fázach výrobných činností.

JEDNODUCHO APLIKOVATEĽNÉ

Náš tím odborníkov pracuje s veľkým aj malým potravinárskym priemyslom, od výroby až po distribúciu, pričom vždy dosahuje vynikajúce výsledky. Pomôžeme vám vybrať najlepší produkt z našej kompletnej ponuky modelov, ktoré uspokojí vaše potreby.

JE FYZICKÝ PROCES, BEZPEČNÝ A HOSPODÁRSKY PRIJATEĽNÝ

Dosiahnutie mikrobiálnej redukcie vyššej ako 99% si vyžaduje málo času. Úprava UVGI na rozdiel od ionizujúceho žiarenia (gama lúče) nemusí byť uvedená na etikete potravinového výrobku.

JE TO EKOLOGICKÉ, BEZPEČNÉ A ZABEZPEČUJE ÚROVEŇ VYSOKEJ KVALITY VZDUCHU

UVGI eliminuje: baktérie, vírusy, spóry, huby, plesne a roztoče, bez vytvárania rezistentných foriem, ako zvyčajne chemické dezinfekčné prostriedky a antibiotiká. Zaisťuje bezpečnosť a kvalitu potravinárskych výrobkov a zvyšuje ich trvanlivosť.

Dobrá návratnosť investície ROI

UVGI zariadenia pôsobia spoločne s čistiacimi operáciami. Zvyšujú tak efektívnosť. a nevyžadujú špeciálnu údržbu, iba potrebujú pravidelnú výmenu žiaroviek.

UV-TEAM

Sortiment UV-TEAM sa používa na prepravné a baliace linky potravinárskych výrobkov, ako sú: prietokové balenie, stroje na tvarovanie za tepla, sitá, chladiace tunely, automatické váženie a všeobecne dopravné pásy. Medzi príklady použitia patrí ošetrenie sušeného ovocia,  ošetrenie pekárskych výrobkov, úprava čerstvých cestovín v chladiacom tuneli, priemerné predĺženie životnosti baleného výrobku až o 150%.

UV-TEAM-A

Sortiment UV-TEAM-A sa používa na prepravné a baliace linky potravinárskych výrobkov, ako sú: prietokové balenie, stroje na tvarovanie za tepla, sitá, chladiace tunely, automatické váženie a všeobecne dopravné pásy. Séria - A obsahuje špeciálne žiarovky na amalgám. Tento typ žiaroviek, na rozdiel od štandardných nízkotlakových UV-C žiaroviek, používa špeciálny „amalgám“ vyrobený s kovmi, ktorý optimalizuje účinnosť UV germicídnej energie.

UV-TEAM-A-4P

Sortiment UV-TEAM-A-4P sa používa na prepravné a baliace linky potravinárskych výrobkov, ako sú: prietokové balenie, stroje na tvarovanie za tepla, sitá, chladiace tunely, automatické váženie a všeobecne dopravné pásy.

UV-CABINET-NX

UVC Dezinfekčné skrinky rady UV-CABINET zachovajú hygienu náradia, kontajnerov a všetkých typov zariadení v nie len potravinárskom priemysle. Séria UV-CABINET obsahuje niekoľko modelov skríň , stojace a nástenné jednotky. S jedným alebo dvoma dverami, s policami alebo vybavenými špeciálnym stojanom na nože (UV-CABINET-C)
.

UV-BOX-E2/40H-NX-T

je určený na dezinfekciu všetkých typov zariadení a predmetov, ktoré je potrebné dezinfikovať. Stolové zariadenie vyrobené z nehrdzavejúcej ocele AISI 304 a je vybavené dvoma 40 W germicídnymi žiarovkami vysokého výkonu.

UV-DIRECT

UV-DIRECT umožňuje dezinfekciu vzduchu a povrchu v akomkoľvek type prostredia. Séria UV-DIRECT s priamym žiarením zahŕňa rôzne modely stropných svietidiel, podľa výkonu UV-C žiarenia od 40 do 75 W. Nerezové prevedenie vhodné na trvalé zaťaženie. Možnosť montáže do kazetového stropu.

UV-FLOW-C

Séria UV-FLOW obsahuje UV-C ultrafialové germicídne zariadenia s jednosmerným prúdením. UV-FLOW sa používa na vytváranie bariér na ochranu pred zárodkami. UV-FLOW má štruktúru z nehrdzavejúcej ocele a je vybavený smerovým čiernym voštinovým filtrom, ktorý usmerňuje tok UV lúčov.

UV-REFLEX-SCB

UV-REFLEX-SCB vykonáva dekontamináciu vzduchom prenášaných baktérií a plesní prítomných vo vzduchu v chladiacich miestnostiach, čím zlepšuje podmienky konzervácie produktov.  Je to nástenné germicídne zariadenie s nepriamym vyžarovaním smerom nahor, so štruktúrou z nehrdzavejúcej ocele AISI 304