UV-FLOW-C

Séria UV-FLOW obsahuje UV-C ultrafialové germicídne zariadenia s jednosmerným prúdením. UV-FLOW sa používa na vytváranie bariér na ochranu pred zárodkami. Inštalujú sa nad dvere miestnosti s kontrolou kontaminácie (čisté priestory) alebo dokonca na ošetrenie horných vrstiev vzduchu v obmedzenom priestore.
Použitie UV-FLOW umožňuje intenzívnu dezinfekciu vzduchu nevyhnutnú v prostrediach (výroba potravín), kde je potrebné pracovať v optimálnych mikrobiologických podmienkach.
Pri spracovaní potravín sa odporúča vytvoriť dekontaminačnú oblasť medzi dvoma rôznymi oblasťami, najmä ak sa jedna z nich má udržiavať pod prísnou mikrobiologickou kontrolou. Spóry a baktérie plesní, ktoré voľne cirkulujú medzi priestormi, sú ničené UV-C lúčmi. Tým sa zabráni možnosti usadenia sa na povrchu spracovaných výrobkov, čím sa zvýši ich skladovateľnosť. Tradičné metódy čistenia často nestačia na zabezpečenie vysokej úrovne hygieny, ktorú je možné dosiahnuť iba použitím technológie UV-C.
  Pomocou UV-FLOW je možné vytvoriť baktericídnu bariéru medzi „šedými“ a „bielymi“ oblasťami jednoduchým, okamžitým a bezpečným spôsobom alebo ošetriť vzduch všeobecne, bez vyvíjania tepla, bez chemikálií a bez akýchkoľvek kontraindikácií. Je dokázateľné, ako v potravinárskom priemysle umožňuje zvýšená úroveň hygieny všeobecné zvýšenie kvality výrobkov. UV-FLOW dosahuje elimináciu (99%) baktérií, ako sú Bacillus, Coli, Clostridium, Legionella, Vibrio, Salmonella, Pseudomonas, Staphylococcus, atď. Za pár minút prevádzky.

UV-FLOW má štruktúru z nehrdzavejúcej ocele a je vybavený smerovým čiernym voštinovým filtrom, ktorý usmerňuje tok UV lúčov. Inštalácia vďaka špeciálnym konzolám, ktoré usmerňujú tok vytvorí „UV čepeľ“. Tá vychádzajúca zo zariadenia vyžaruje smerom k podlahe (UV-C bariéra) alebo k stropu, ak vrchné vrstvy miestnosti majú byť ošetrené.
Jeho nasmerovanie smerom k stropu vedie k trvalej dezinfekcii okolitého vzduchu, ktorý prirodzene cirkuluje vo vnútri priestorov, a to po obvyklom prúdení vzduchu. Séria UV-FLOW je jediná, ktorá bola špeciálne navrhnutá s týmto dvojitým účelom. UV-FLOW nevyžaduje špeciálnu údržbu, s výnimkou pravidelnej výmeny žiaroviek. Je celá vyrobená v Taliansku, s vysoko kvalitnými a extrémne odolnými materiálmi.