Redukcia zápachu a mastnoty pre kuchyne pomocou UV-C technológie

Čo sa deje vo vnútri kuchynských ventilačných systémov?


   V reštauráciách a komunitných kuchyniach sa počas fáz varenia vytvárajú znečisťujúce tuky a nepríjemné pachy. Okrem týchto ťažkostí sú tieto usadeniny veľmi nebezpečné pre nebezpečenstvo požiaru, a preto je nutná nepretržitá údržba. Okrem toho môžu úrady spochybniť zápach z varenia potravín a často spôsobiť vznik právnych otázok v susedstve. Tuky sú zlúčeniny uhlíka a vodíka, so štruktúrou z komplexných reťazcov.
Ak sú tuky vystavené intenzívnemu UV-C ožiareniu, absorbujú časť tejto mocnej energie a molekúl. Z tohto dôvodu rekombinujú s kyslíkom prítomným vo vzduchu. Tento proces spôsobuje konkrétnu a okamžitú chemickú reakciu, tzv. „Studené spaľovanie“. Výsledkom tejto reakcie sú organické plyny s krátkym reťazcom bez zápachu, ako je oxid uhličitý (CO2), voda atď., Bežne prítomné vo vzduchu.

ZLEPŠENIE BEZPEČNOSTI, PROTIPOŽIARNA PREVENCIA

Protipožiarna ochrana zabraňujúca usadzovaniu vysoko horľavých tukov v odsávačoch pár a vo vnútri potrubia na odvode vzduchu. Maximálna bezpečnosť zamestnancov.JEDNODUCHO APLIKOVATEĽNÉ

Rýchla inštalácia, údržba a výmena žiaroviek sú jednoduché. Náš tím vám pomôže a prevedie vás pri výbere riešenia, ktoré najlepšie vyhovuje vašim potrebám.

AKTÍVNE PÔSOBÍ PROTI VÔŇAM, TUKOM, BAKTÉRIÁM A PLIESNIAM 

Dôležitá redukcia zápachu a vôní z ventilačného systému kuchyne. Žiadne množenie zárodkov (baktérie a plesne) na tukových usadeninách.

ÚSPORA NÁKLADOV NA ÚDRŽBU

Menej zásahov do údržby, hĺbkové čistenie povrchov bez neustáleho používania vysokotlakových zariadení a chemických výrobkov. Výrazné zlepšenie výkonu ventilačného systému.

JE TO FYZIKÁLNY PROCES, BEZPEČNÝ A EKOLOGICKÝ

Ekologické ošetrenie (studené a suché) bez chemického postreku alebo prostriedku, nebezpečného pre životné prostredie.

UV-SMELL A

Vzduch filtrovaný cez UV-SMELL-A počas normálneho varenia znižuje tvorbu a usadzovanie tukov a následné riziko požiarov. Obmedzuje aj rast plesní, ktoré sa živia zvyčajne tukmi. UV-SMELL-A znižuje potrebu čistenia a údržby odsávacieho systému, predlžuje životnosť filtrov, ale čo je dôležitejšie, ponúka možnosť pracovať bezpečne. UV-SMELL-A používa UV-C amalgámovú lampu + O3 (ozónové) lampy. Séria A obsahuje špeciálne amalgámové lampy. Tento typ žiaroviek, na rozdiel od štandardných nízkotlakových UV-C lamp, používa špeciálny „amalgám“ vyrobený z kovov, ktoré optimalizujú UV germicídnu účinnosť. Amalgámové systémy umožňujú trojnásobnú emisiu UV-C v porovnaní s nízkotlakovou lampou s rovnakou dĺžkou a životnosťou až 16 000 hodín, čo zaručuje následnú úsporu nákladov.

      UV-SMELL-A môže byť inštalovaný priamo vo vnútri odsávača, alebo vo vnútri aparatúry filtračného systému. Prietok vzduchu musí prechádzať úplne cez tento úsek s UV-C amalgámovou lampou umiestnenou na tele z nerezovej ocele AISI 304. Modul je navrhnutý tak, aby sa dal namontovať alternatívne alebo spoločne so špeciálnym TiOx® filtrom Light Progress, potiahnutým nanoštruktúrovaným oxidom titaničitým a soľami striebra (voliteľné), ktoré v kombinácii s veľmi vysokou UV-C energiou emitovanou lampami sú vynikajúcim foto katalyzátor, ktorý degraduje znečisťujúce látky a organické a anorganické zlúčeniny (prchavé organické zlúčeniny SOV, NOx a VOC, oxidy dusíka). Filter TiOx® vykonáva ďalšiu oxidáciu znečisťujúcich častíc a významne prispieva k dezodoračnému účinku UVC. Špeciálne materiály použité pre UV SMELL-SQ zaisťujú vodotesnú ochranu (IP 55), odolnosť voči vysokým teplotám (45/50 ° C), ako aj odolnosť voči tukom a olejom.

UV SMELL - SQ

UV-SMELL-SQ ​​môže byť inštalovaný priamo vo vnútri odsávača, alebo priamo vo vnútri centrálneho filtračného systému. Prietok vzduchu musí prechádzať úplne cez „mriežku“ UVC žiariviek umiestnených na tele z nerezovej ocele AISI 304. Okrem zariadenia obsahuje napájacia skriňa predradníky, svetelný indikátor LED, digitálne hodinové počítadlo a kontrolu alarmu.
Modul je navrhnutý tak, aby sa v ňom nachádzal aj filter TiOx®, špeciálny filter Light Progress potiahnutý nano-štruktúrovaným oxidom titaničitým a soľami striebra (voliteľné). Filter TiOx® vykonáva ďalšiu oxidáciu znečisťujúcich častíc a významne prispieva k deodorizačnému účinku UVC. Špeciálne materiály použité pre UV SMELL-SQ ​​zaisťujú vodotesnú (IP 55) ochranu a vysokú teplotnú odolnosť (45/50 ° C).

UV -STYLO -S

UV-STYLO-S sa inštaluje priamo do vzduchotechnického systému. Jeho kompaktné rozmery a jednoduché upevnenie vám umožňujú aplikovať zariadenie v projektovej alebo dokonca aj v jestvujúcich aplikáciách.. Po vytvorení otvoru na stene potrubia stačí vložiť žiarovku UVC cez tento otvor a priskrutkovať jeho prírubu na vonkajší povrch sacieho potrubia bez komplikácií.
Modul je navrhnutý tak, aby sa dal namontovať alternatívne alebo spoločne so špeciálnym TiOx® filtrom Light Progress, potiahnutým nanoštruktúrovaným oxidom titaničitým a soľami striebra (voliteľné). Filter TiOx® vykonáva ďalšiu oxidáciu znečisťujúcich častíc a významne prispieva k deodorizačnému účinku UVC.
Špeciálne materiály používané pre UV-STYLO-S zabezpečujú ochranu IP 40, vysokú teplotu (45/50 ° C) a odolnosť voči tukom.