UV-FLOW-C

Séria UV-FLOW obsahuje UV-C ultrafialové germicídne prístroje s jednosmerným prúdením. UV-FLOW sa používa na vytváranie UV bariér na ochranu pred zárodkami. Dajú sa  umiestniť nad dvere priestorov s kontrolou kontaminácie alebo dokonca na ošetrenie horných vrstiev vzduchu v prostredí a v uzavretých priestoroch.

Použitie UV-FLOW umožňuje intenzívnu dezinfekciu vzduchu nevyhnutnú vo všetkých zdravotných a farmaceutických prostrediach, kde je potrebné pracovať v optimálnych mikrobiologických podmienkach. V sektore zdravotníctva sa odporúča vytvoriť dekontaminačnú oblasť medzi dvoma rôznymi oblasťami, najmä ak má byť jedna z nich pod prísnou mikrobiologickou kontrolou. Spóry a baktérie plesní, ktoré voľne cirkulujú medzi priestormi, sú ničené UV-C lúčmi. Tým sa zabráni možnosti usadenia sa na povrchoch. Tradičné metódy čistenia často nestačia na zabezpečenie vysokej úrovne hygieny, ktorú je možné dosiahnuť iba použitím technológie UV-C.

S UV-FLOW je možné vytvoriť baktericídnu bariéru medzi „šedými“ a „bielymi“ oblasťami jednoduchým, okamžitým a bezpečným spôsobom alebo ošetriť vzduch všeobecne, bez vyvíjania tepla, bez chemikálií a bez akýchkoľvek kontraindikácií. Ukázalo sa, že kontrola a zvýšená úroveň hygieny umožňujú následné a všeobecné zvýšenie kvality v zdravotníckom a farmaceutickom sektore, v mikrobiologických laboratóriách atď. UV-FLOW dosahuje elimináciu (99%) baktérií, ako je Bacillus, Coli, Clostridium, Legionella, Vibrio, Salmonella, Pseudomonas, Staphylococcus atď. Behom niekoľkých minút prevádzky.

Séria UV-FLOW zahŕňa možnosť vybrať si medzi jednosmernými prietokovými zariadeniami, ktoré sa líšia v závislosti od výkonu UV-C žiarivky. UV-FLOW má štruktúru z nehrdzavejúcej ocele a je vybavený smerovým čiernym voštinovým filtrom, ktorý usmerňuje tok UV lúčov. Inštalácia môže byť vďaka špeciálnym konzolám, ktoré usmerňujú tok, vytvorená tak, že vytvorí „UV čepeľ“, ktorá vychádzajúca zo zariadenia vyžaruje smerom k podlahe (UV-C bariéra) alebo k stropu, ak vrchné vrstvy miestnosti majú byť ošetrené. Jeho nasmerovanie smerom k stropu vedie k trvalej dezinfekcii okolitého vzduchu, ktorý prirodzene cirkuluje vo vnútri priestorov po normálnych konvekčných pohyboch. Rad UV-FLOW je jediný, ktorý bol špeciálne navrhnutý pre tento dvojitý účel. UV-FLOW nevyžaduje špeciálnu údržbu, s výnimkou pravidelnej výmeny žiaroviek, je celá postavená v Taliansku, s vysoko kvalitnými a extrémne odolnými materiálmi.