UV-DUCT-FL-NX

UV-C zariadenia vhodné na inštaláciu do potrubných systémov vzduchotechniky

UV-DUCT-FL-NX nainštalovaný vo vnútri VZT potrubia alebo v konečnej časti vzduchotechnickej jednotky vytvára UVGI bariéru  /Ultrafialové germicídne ožarovanie/, ktoré bráni množeniu nebezpečných vírusov, baktérií, plesní a spór usadzujúcich sa vo vnútri klimatizačných systémov. UV-DUCT-FL-NX homogénne čistí prúd vzduchu prechádzajúci cez svoje výkonné lampy, čím eliminuje mikrobiálnu záťaž, šírenie a distribúciu nebezpečných a otravných patogénov vo vnútri budov. V AC systémoch nepríjemný biofilm zvyčajne pokrýva všetky vnútorné povrchy ako výsledok kombinácie mikroorganizmov a priaznivých podmienok pre ich množenie, ako sú teplotné zmeny, vysoká vlhkosť a tma. UV-DUCT-FL-NX bráni tvorbe tohto biofilmu, čím zvyšuje kvalitu a komfort vzduchu v interiéri. Presnejšie povedané, použitie UV-DUCT-FL-NX eliminuje dôležité problémy súvisiace s AC systémami a smrteľnými chorobami (ako je Legionella Pneumophila, tuberkulóza, chrípka atď.), ale aj „syndróm chorých budov“, „pondelková horúčka“, astma. a Alergie. 

UV-DUCT-FL-NX umožňuje aj kontrolu vysokých hygienických štandardov v potravinárskom priemysle a bojuje proti infekciám spojeným so zdravotnou starostlivosťou (HAI) v nemocniciach. Aplikácia UV-DUCT-FL-NX je dôležitá nielen pre IAQ a zdravie, ale čistejší systém klimatizácie je efektívnejší aj z ekonomického hľadiska - s nižšími nákladmi na prevádzku a údržbu. V skutočnosti je pri použití UVGI potreba výmeny filtrov a čistenia vnútorných povrchov menej potrebná ako zvyčajne. S UV-DUCT-FL-NX získate hĺbkovú a nepretržitú dezinfekciu a čistenie vášho klimatizačného systému, bez použitia drahých a znečisťujúcich chemikálií, skrátka s UV-DUCT-FL-NX máte lepší komfort pre ľudí v budove, čím ušetríte peniaze.

Rad UV DUCT-FL-NX

obsahuje rad prírubových modulov s dvoma „U“ lampami rôznych veľkostí (od 20 do 50 cm) a výkonmi (od 70 do 190 W) chránenými mriežkou z nehrdzavejúcej ocele. Hlavné vlastnosti UV-DUCT-FL sú super kompaktné rozmery a ovládanie, ktoré umožňujú jednoduchú aplikáciu aj v existujúcich klimatizačných systémoch (dodatočná montáž).
Predradníky sú vložené priamo do puzdra a sú špecifické pre UV-C žiarivky Light Progress, optimalizujúc ich výkon a životnosť. UV-DUCT-FL je vyrobený z vysokokvalitných a extrémne odolných komponentov a funguje perfektne v náročných prevádzkových podmienkach (vysoká vlhkosť, nízka teplota, atď.).