Kvalita vzduchu v interiéri je zvyčajne toxickejšia ako atmosféra, ktorú dýchame v priemyselnom meste.

Viete prečo? Nie? Vysvetlenie je jednoduché. Nebezpečné mikroorganizmy, ich šírenie v klimatizácii značne zhoršuje kvalitu vnútorného ovzdušia.
Klimatizačné systémy, najmä A.H.U. (Air Handling Unit) vzduchotechnické jednotky sú dokonalým mikrokozmom pre rast a distribúciu mikrobiálnych organizmov, patogénov, spór, plesní, atď. Recirkulácia vzduchu, kolísanie teploty a vlhkosť im umožňujú kombinovať sa navzájom komplexnými spôsobmi a usadiť všetky povrchy vo vnútri AC systému vo forme nepríjemného biofilmu. Tento biofilm priľne najmä medzi rebrami výmenníkov tepla (cievok), usadzuje sa v nádržiach na zachytávanie vody a upcháva filtre vo vnútri kanálov. Biofilm menší ako 0,5 mm môže znížiť účinnosť systému až o 40%.  Zvyšovanie IAQ v hoteloch, kanceláriách, nemocniciach, školách atď. a zvyšovanie úrovne komfortu je spojené s nižšími prevádzkovými nákladmi: čistejší klimatizačný systém je z ekonomického hľadiska efektívnejší s lepšími výkonmi vykurovania, chladenia a zvlhčovania.

Ultrafialové germicídne zariadenia s technológiou Light Progress môžu vyriešiť všetky problémy s hygienou a účinnosťou HVAC, pretože:

ELIMINUJE ÚPLNE VŠETKY PATHOGÉNY

- zabíja Legionella, TBC, vírusy, plesne a roztoče, ktoré kontaminujú vzduch a povrchy HVAC

ZLEPŠUJE A.H.U. ÚČINNOSŤ, ÚSPORA ENERGIE

UVC Germicídna  technologia udržiava systém čistý, udržiava dobrú výkonnosť a funkčnosť systémov

JE TO EKOLOGICKÉ, BEZPEČNÉ

 ZABEZPEČUJE ÚROVEŇ VYSOKEJ KVALITY VZDUCHU - dokonca aj bez drahých A.H.U. harmonogramov čistenia.

BEZ CHEMIKÁLIE!

UVGI je fyzikálna metóda, ktorá obmedzuje používanie chemických čistiacich prostriedkov, užitočného kreditu pre LEED CERTIFICATION Indoor Environment quality (Green Building Council).

MÔŽETE POUŽÍVAŤ VŠADE!

Zdravotníctvo, potravinársky priemysel, hotely a reštaurácie, verejná doprava, letiská, školy a univerzity, ale aj obytné a súkromné budovy.

JEDNODUCHÉ NA ZABUDOVANIE, MÔŽETE NÁM DOVEROVAŤ!

Nezáleží na veľkosti a projekte, náš tím navrhne najvhodnejšie zloženie pre vaše potreby s konkrétnym softvérom. Naše zariadenia sú prispôsobivé a ľahko použiteľné.

UVC Systemy pre dezinfekciu HVAC DoPORUČUJE
  • CDC Center of Didease Control and prevention
  • IUVA International Ultraviolet agency
  • WHO World Health Organizzation
  • EPA Environmental Protection agency
  • ASHRAE American Society of Heating, Refrigerating ad Air-Conditioning Engineers

S modulárnymi a flexibilnými riešeniami Light Progress budete mať dokonalý systém pre vaše potreby. Kliknutím na obrázok sa dozviete bližšie info k zariadeniu.

UV-DUCT-FL
UV-STICK-AL-SCR
UV-RACK
UV-DUCT-SQ
UV-STYLO-E
UV-FCU-CL
UV-STYLO-X
UV-STICK-AX-SCR
Pre viac info a vypracovanie cenovej ponuky nás prosím kontaktujte