UV-RACK

UV-RACK, ktorý sa používa vo vnútri potrubí alebo v záverečnej časti jednotky AHU (Air Handling Unit), vytvára bariéru UVGI, ktorá deaktivuje množenie vírusov, baktérií, plesní a spór usadených vo vnútri klimatizačných systémov, ktoré sú veľmi nebezpečné pre zdravie.
UV-RACK homogénne čistí prúdenie vzduchu cez jeho výkonné žiarovky, čím eliminuje mikrobiálne zaťaženie a šírenie a distribúciu nebezpečných a nepríjemných patogénov vo vnútri budov.
V AC systémoch nepríjemný biofilm pokrýva zvyčajne všetky vnútorné povrchy v dôsledku kombinácie mikroorganizmov a priaznivých podmienok pre ich množenie, ako sú zmeny teploty, vysoká vlhkosť a tma. UV-RACK zabraňuje tvorbe tohto biofilmu zvyšujúceho kvalitu vnútorného vzduchu a pohodlie.
Presnejšie povedané, použitie UV-RACK eliminuje dôležité problémy súvisiace s AC systémami a smrteľnými chorobami (ako sú Legionella pneumophila, tuberkulóza, chrípka, atď.), Ale aj „syndróm chorých budov“, „pondelková horúčka“, astma a alergie. UVRACK tiež umožňuje kontrolu nad vysokými hygienickými štandardmi v potravinárskom priemysle a bojuje proti infekciám spojeným so zdravotnou starostlivosťou (HAI) v nemocniciach.
Aplikácia UV-RACK je dôležitá nielen pre IAQ a zdravie, ale čistejší AC systém je tiež efektívny z ekonomického hľadiska, s nižšími prevádzkovými a údržbovými nákladmi. V skutočnosti je pri použití UVGI potreba výmeny filtrov a čistenie vnútorných povrchov menej potrebná ako obvykle.
S UV-RACKom získate hĺbkovú a nepretržitú dezinfekciu a čistenie vášho AC systému bez použitia drahých a znečisťujúcich chemikálií, niekoľkými slovami s UV-RACK máte lepší komfort pre ľudí v budove, čím šetríte peniaze.
Rad UV-RACK obsahuje niekoľko modulov rôznych veľkostí a výkonov, všetko z nehrdzavejúcej ocele AISI 304. UV-C lampy sú rovnomerne rozmiestnené a umiestnené v mriežke, cez ktorú je prúd vzduchu v potrubí nútený pohybovať sa.

UV-RACK bol navrhnutý tak, aby sa prispôsobil rôznym veľkostiam a potrubným častiam, je veľmi kompaktný a jeho inštalácia nie je zložitá. Predradníky sú vložené priamo do puzdra, izolované IP55, a sú špecifické pre svetelné zdroje UV Pro C, optimalizujúc ich výkon a životnosť. UV-RACK je vyrobený z vysoko kvalitných a extrémne trvanlivých komponentov a funguje perfektne v náročných prevádzkových podmienkach (vysoká vlhkosť, nízka teplota, atď.).