UV-STICK-AL-SCR


UV-STICK-AL je rada UVC žiaričov, ktorú je možné aplikovať vo vnútri AHU (Air Handling Unit). Eliminuje vírusy, baktérie, plesne, spóry a zabraňuje ich nebezpečnému množeniu v klimatizačných systémoch. UV-STICK-AL je najjednoduchšie, najflexibilnejšie a najúčinnejšie zariadenie na zlepšenie kvality vzduchu v interiéroch (IAQ), ale tiež šetrí náklady na energiu a údržbu v systémoch HVAC.
Jeho germicídna sila čistí a dezinfikuje všetky povrchy vo vnútri jednotiek, kde sa zvyčajne tvoria nepríjemné biofilmové usadeniny. Legionella Pneumophila, tuberkulóza, chrípkové vírusy a iné bežné patogény sú zvyčajne voľne množiteľné vo vnútri HVAC, s prchavými organickými zlúčeninami (VOC) spôsobujúcimi astmu, alergie, tzv. Syndróm chorých budov. V nemocniciach sa zvyšuje riziko s infekciou spôsobenou krížovou kontamináciou.
Použitie UV-STICK-AL je dôležité nielen pre vnútornú kvalitu vzduchu , ale aj čistejší AC systém je z ekonomického hľadiska účinnejší, s nižšími nákladmi na prevádzku a údržbu. V skutočnosti je použitie s UVGI potreba výmeny filtrov a chemické čistenie vnútorných povrchov menej potrebné ako obvykle.
Ďalšími výhodami sú optimalizovaná úroveň spotreby energie, zníženie strát prietoku vzduchu, jednoducho povedané s UV-STICK, majú ľudia lepší komfort v budove a šetria peniaze.
UV-STICK je zariadenie s kompaktnou veľkosťou a veľkou germicídnou silou. Táto séria je k dispozícii ako z nehrdzavejúcej ocele, tak aj z anodizovaného hliníka a zahŕňa lampy s dĺžkou od 50 do 160 cm.
UV-STICK obsahuje vo svojom tele s ochranou IP55 špeciálny predradník, ktorý optimalizuje výkon a životnosť žiariviek. Každé zariadenie má svoj vlastný reflektor, parabolický alebo nie, na zvýšenie germicídneho žiarenia a nasmerovanie všetkých UV-C lúčov na povrch, ktorý má byť ošetrený. UV-STICK je vyrobený z vysoko kvalitného materiálu a veľmi odolných komponentov a z týchto dôvodov perfektne pracuje v prostredí s vysokým zaťažením (vysoká vlhkosť, nízka alebo vysoká teplota).
Jeho konštrukcia umožňuje homogénnu dezinfekciu aj v malom a veľmi neprístupnom priestore, ako napr. lamely výmenníkov, rekuperátorov..
Sériové pripojenie viac ako 10 zariadení je možné len prostredníctvom 1 samostatného napájacieho kábla a inštalácia je jednoduchá v kombinácii s originálnou adaptovateľnou montážnou sadou Light Progress Kit.