Séria UV-PIPE BV-F-NX

UV-C zariadenia vhodné na inštaláciu do chladiacich pultov predajní, baliacich a plniacich liniek, dopravníkov

UV-PIPE-BV

UV-PIPE-BV je špecifický systém UV-C zariadenia, ktorý sa má umiestňuje do predajných pultov. Tým sa čistí a dezinfikuje kanál cirkulácie chladného vzduchu, ktorý sa potom privádza do predajnej vitríny. Ochrana pred kontamináciou potravín vystavených na predajných pultoch mikróbmi je jedným z hlavných problémov predajní potravín. Veľké percento produktov sa sťahuje z pultov pre predčasnú stratu čerstvosti, v horšom prípade pre kazenie. Príčinou môžu byť mikróby, ako sú baktérie, huby, plesne a spóry, ktoré sa šíria vzduchom a cirkulujú v predajných pultoch a spôsobujú krížovú kontamináciu medzi potravinami. Baktérie pochádzajú najmä z okolitého prostredia ale aj z rovnakej potravy. Príklady zahŕňajú Mucor,/druh plesne/ vďaka ktorému potraviny, ako je mäso a údeniny, sčernejú, Aspergillus a Saccharomyces typické pre pekárenské výrobky, penicillium, ktoré tvorí bežnú zeleno-čiernu pleseň, a napokon niektoré baktérie, ako napríklad Pseudomonas, všetky vysoko odolný voči chladu. Preto je obzvlášť ťažké ho odstrániť. Blízkosť rôznych produktov na rovnakom pulte (t. j. mäso, údeniny, šaláty, syry, lahôdky, morské plody, pečivo atď.) spôsobí krížovú kontamináciu. UV-PIPE-BV pracuje s priamym žiarením. Za 2 - 3 sekundy je možné dosiahnuť zničenie 99% baktérií (Bacillus, Coli, ClostrIdium, Legionella, Vibrio, Salmonella, Pseudomonas, Staphylococcus, Streptococcus atď.) Inštalácia je veľmi jednoduchá, stačí vložiť UV-PIPE-BV do ventilačného kanála predajného pultu a zapojiť do elektrickej siete pomocou napájacieho kábla, ktorý vychádza z rukoväte.
  • UV-PIPE-BV sa skladá z UV-C  žiarovky chránenej čistým kremenným sklom. Zariadenie je vodotesné (IP68)
  • Kremené sklo tiež plní veľmi dôležitú funkciu ochrany UV-C trubice pred nízkymi teplotami a zároveň zvyšuje výkon
  • V sérii UV-PIPE-BV sú k dispozícii rôzne výkony a dĺžky UV-C, aby sa splnili rôzne požiadavky na použitie

UV-PIPE-F

 je veľmi jednoduchý, všestranný a prispôsobiteľný rôznym typom aplikácií, od dopravných pásov po silá, kontajnery, skladovanie potravín všeobecne a všade tam, kde je potrebná hĺbková kontrola z hľadiska úrovne hygieny.UV-PIPE-F je navrhnutý špeciálne pre aplikácie v potravinárskom priemysle, a preto je jednou z jeho vlastností aj stupeň krytia IP65, vďaka čomu je vhodný aj do vlhkého prostredia.

UV-PIPE-NX

UV-PIPE-NX je možné inštalovať na miestach, kde je priestor veľmi obmedzený, napríklad na dezinfekciu obalovej fólie, dopravníkov, plniacich liniek, obalov atď. UV-PIPE-NX je navrhnutý špeciálne pre aplikácie v potravinárskom priemysle, a preto je jednou z jeho vlastností aj stupeň krytia IP65, vďaka čomu je vhodný aj do vlhkého prostredia.