UVC Dezinfečné systémy pre dezinfekciu vody

Mestské vodovodné systémy, studne, pramene -  UV-C systémy sa dajú ľahko použiť na dezinfekciu vody a sú široko používané nielen v obytných a komerčných aplikáciách, ale aj v rôznych profesionálnych a priemyselných oblastiach, čo zaručuje vysokú úroveň kvality a bezpečnosti vody . Voda zo studne alebo zdroja môže byť znečistená na mikrobiologickej úrovni v dôsledku infiltrácie alebo dokonca po daždi alebo búrke, zatiaľ čo voda z vodovodného potrubia môže byť zdravotne nezávadná v dôsledku zmeny hladiny chlóru dodávateľom alebo preto, že rozvodné potrubia obsahujú nečistoty, ktoré sú prepravované ku koncovému užívateľovi. UVC systémy ponúkajú množstvo výhod aj v bazénoch, kde eliminujú chlór a jeho vedľajšie produkty, čím zaisťujú príjemnejší zážitok. UVC svetelné systémy sú platným riešením na dezinfekciu vody a ošetrenie všetkých týchto prvkov, ktoré zaručene nezmenia senzorické vlastnosti vody.

UV-WATER systém je ideálny aj pre dodatočnú úpravu vody, napríklad nadväzujúce systémy filtrácie s aktívnym uhlím. Všetky mikroorganizmy sú eliminované UV-C žiarením bezpečným a rýchlym spôsobom, dokonca aj Giardia, Cryptosporidium a Pseudomonas Aeruginosa sú eliminované úplne, aj keď ich odstránenie je zvyčajne komplikované. Úprava UV-C je čisto fyzikálna a umožňuje vám dosiahnuť vždy rovnaký účinok bez škodlivých vedľajších produktov, bez ovplyvnenia vône, chuti a pH vody. UV-WATER zachováva prirodzené a prospešné vlastnosti upravovanej vody, pretože neovplyvňuje minerály prirodzene rozpustené v nej. UV-WATER je kompatibilný so všetkými ostatnými metódami úpravy vody, ako je filtrácia, zmäkčovanie vody, dechlorácia s aktívnym uhlím. V niektorých prípadoch zákon stanovuje používanie UV systémov ako povinné, najmä ak voda nemá žiadnu antimikrobiálnu ochranu. Montáž je jednoduchá a zvládne ju aj bežný inštalatér. Používanie a správa systému si nevyžaduje špeciálne zručnosti: operácie bežnej údržby a periodickej výmeny UV lampy (odporúča sa každých 9000 hodín používania) je možné vykonávať bez problémov.

Séria UV-WATER zahŕňa rôzne modely sterilizátorov s 1, 2, 3 alebo 4 UV-C lampami. Pri výbere správneho zariadenia je potrebné zvážiť prietok vody, ale aj jej priehľadnosť pre UV-C lúče, definované ako UV-T. UV-T by malo byť okolo 95%, ak nie, systém musí byť predimenzovaný. Voda prechádza germicídnou komorou z nehrdzavejúcej ocele AISI 304L a je ožarovaná lampou/lampami, ktoré sú v nej obsiahnuté. UV-C lampy sú vložené do špeciálneho kremenného puzdra, ktoré zaručuje vodotesnosť a odolnosť voči tlaku do 8 barov; okrem toho izoluje aj lampu od tepelných šokov. Lampy Light Progress vyžarujú dávku germicídnej energie, ktorá je smrteľná pre všetky mikroorganizmy a špeciálny systém diskov (septa) na ich konštrukcii spôsobuje vysoké rotačné turbulencie a mieša prúd vody, čo umožňuje, aby UV-C lúče zasiahli celú masu cirkulujúcej kvapaliny. Systémy série UV-WATER sa vyrábajú výhradne v Taliansku a sú široko používané aj v rôznych profesionálnych a priemyselných odvetviach, ako aj v civilných aplikáciách.